توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

شمس حقجو

0 37

می گویند حضرت حافظ در زمانه ای می زیسته که اوج دوکانداری بنام دین بوده و هر کسی با عبا و قبا متاع دین را به حراج گذاشته بود.به این سبب حافظ در مذمت ریاکاری اشعار بلندی سروده است، که می‌گوید:

”حافظا می خور و رندی کن و خوش باش

دام تزویر مکن چون دگران قرآن را”.

و یا در جای دیگری می‌گوید:

”مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپُرس

توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر میکنند”.

آدمی وقت حوادث امروز را می بیند انگار مخاطب این اشعار حضرت حافظ طالب است که به نام دین دکان باز کرده است.

به تازه گی تصویر عایشه حکیم دختر مولوی عبدالحکیم رئیس هیئت مذاکره کننده طالب در دوحه و قاضی القضات ان گروه در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود . پوشش خانم عایشه حکیم به حدی اروتیک و زننده است که تصور نمی شود این دختر خانم مسلمان و یا افغان باشد چه رسد به اینکه دختر قاضی القضات طالب. شیخ عبدالحکیم در سمت قاضی القضات طالب دها فتوای سنگسار را بالای زنان در مناطق مختلف صادر کرده است،

اما ارجمندی اش دانش آموخته پوهنتون کویین مری کشور انگلستان است که در بخش مدلینگ مدرک دارد، و در حال حاضر در یک شرکت پاکستانی مصروف کار مدلینگ است

طالب این سیاهپوشان تاریک دل در زمان حاکمیت سیاه شان زوال و انحطاط را برای مردم ما رقم زدند، دروازه های مکاتب و پوهنتون ها را بستند، هر چه بوی از خواندن و نوشتن بود آتش زدند. در پیشگاه خلق چنان وانمود می‌کردند که اینها بیشتر از هرکسی و هر گروهی متقی پابند به اساسات دین و ارزش‌های شرعی اند .

این لشکر جهل بی بهره از فر انسانی و سرشار از شر شیطانی با چماق به دست زن‌ها را به جرم بی عفتی از آموزش منع کردند، اما ارجمندی های خودشان در پوهنتون های معروف غرب سرگرم تحصیل و خوش گذرانی بودند.

هیچ کسی به آموزش آنها در هیچ جای دنیا مشکل ندارد.اما نباید طالب این تبعیض را قایل شوند دروغ ببافند و ریا کاری نمایند و دین را مطابق سلیقه خود تفسیر نمایند.

به زنان و دختران دیگر این سرزمین حق تحصیل قائل نشوند اما دختران خودشان در غرب آموزش مدلینگ ببینند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.