چگونه همسر مطلوب باشم؟

0 44

به چه دلیل برخی از ازدواج‌ها برای همیشه دوام می‌آورند، ولی برخی ديگر در کشمکش غرق می‌شوند و در پایان هم محکوم به شکست هستند. در اینجا نکاتی را برای تان می‌گوئیم که رعایت آن شما را نزد همسر تان مطلوب می‌سازد.

۱ – همسر تان را با دیگران مقایسه نکنید

هر شخص نقاط قوت و ضعف خاص خویش را دارد، هیچوقت همسر خویش را مقایسه نکنید، چرا که انسان‌ها اختلاف‌های شخصی بسياری با همدیگر دارند.

۲ – همسر برای تان در اولویت باشد

برای یک همسر مطلوب و ایده آل، اولویت در زنده‌گی همسرش است و همواره گفتگو با وی را در اولویت کارهای خویش قرار می‌دهد. همچنين مهارت‌های گفتگوی موثر را می‌داند، به این معنی که هر موقع برای شان مشکلی پیش آید، از طريق گفتگوی منطقی با همسرش و در فضایی توام با احترام تلاش در حل مشکل دارد.

۳ – برای آشتی پیش قدم شوید

جدیدترین تحقيقات نشان داده در صورتی که یکی از شما دو نفر فوراً پس از جر و بحث برای آشتی قدم بر می‌دارد، شدیداً علاقمند زنده‌گی بسیار خوب با همسر خود هستند و بدون شک بهترین لحظات در انتظار شان است.

۴ – پنهان کاری و دروغ ممنوع

هیچ علتی نباید سبب شود تا شما به همسر تان دروغ بگوئید. اصلی‌ترین زیربنای هر رابطه راستگویی و درستگویی است. در صورتی که می‌خواهید رابطۀ سالم داشته باشید و همسر  عالی باشید، لازم است تا پنهان کاری را به حداقل برسانید و از دروغگویی پرهیز کنید.

۵ – خوش رفتار باشید

اهانت، تحقیر، سرزنش و هر مورد ناپسند دیگر را باید از جمله رفتارهای تان حذف کنید. فردی نباشید که چون روز بدی داشته، تلاش در خراب کردن روز دیگران دارد.

۶ – با هم دوست باشید

همسر خود را علاوه بر شریک زنده‌گی تان دوست هم بدانید. با وی همانند یک دوست صمیمی و قدیمی رفتار کنید. با این کار هم شما و هم وی بیشتر از زنده‌گی خواهد برد.

Comments
Loading...