ازدواج با این افراد مناسب نیست

0 128

در صورتی که اشخاص نتوانند انتخاب مناسبی برای ازدواج خود داشته باشند، امکان دارد با ازدواج با یک فرد نادرست، سلامت روان خود و خانواده‌اش را به خطر بیندازند و مشکلات جدی را در زنده‌گی خود تجربه کنند.

هر فرد بالغ و پخته زمانیکه به ازدواج فکر می‌کند، ترجیح می‌دهد که بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد. در اینجا ما شما را با  افرادی که دارای خصوصیاتی هستند که نمی‌توانند فرد مناسبی برای زنده‌گی شما باشند، آشنا می‌سازیم.

فرد تنبل

مردی که اهل کار، کسب و درآمد نباشد، مطلقاً قابل اطمینان نیست. در صورتی که به چنين شخصی آری گفتید، باید تمام بار زنده‌گی را شخصاً به دوش بکشید و توقع تغيير در وی را نداشته باشید. مردی که شغل و حرفۀ ثابتی ندارد و نمی‌تواند سر یک شغل به مدت زيادی دوام آورد، یا اصولاً تن به کار نمی‌دهد، یک فرد تنبل به حساب می‌آید.

فردی که به بلوغ کامل نرسیده است

شخصی که بلوغ کافی و پختگی روانی مناسبی ندارد، قدرت داشتن یک رابطۀ غنی را نخواهد داشت، زیرا روحیۀ مسئولیت در او رشد نیافته و قابل اعتماد نیست.

 فرد بی بند و بار

زن و مرد بی بند و بار مناسب ازدواج نیست. فرد بی بند و بار به زنده‌گی زناشویی رغبتی ندارد و به آسانی می‌تواند به شما خیانت کند.

کسانی که اختلالات جنسی دارند

کسانی که دچار اختلالات هم جنس‌گرایی، خود ارضایی، کودک آزاری و غیره هستند، نباید برای ازدواج انتخاب شوند. امکان دارد این اختلالات در رابطۀ زناشویی شما اثر سوء بگذارد یا ادامۀ این رابطه دامن‌گیر زنده‌گی مشترک شود.

افرادی که به تازه‌گی شکست عاطفی خورده اند

افرادی که تازه از یک روابط عاطفی بیرون آمده اند و یک شکست عاطفی عمیقی را تجربه نموده اند و دورۀ بازسازی و بهبودی را به طور کامل سپری نکرده اند، هنوز آماده‌گی برقراری یک رابطۀ عاطفی ديگر را ندارند و امکان دارد چنانچه وارد رابطۀ جدید شوند، به دلیل ترس از تنهایی و فرار از درد و رنج رابطۀ قبلی شان باشد.

اشخاص بدبین

زمانی که شما در آغاز روابط متوجه می‌شوید که طرف مقابل شما را کنترول می‌کند، یعنی به گونۀ رفتار می‌کند که گویا صلاح شما را بهتر از خود تان می‌داند و یا شما را مجبور به انجام کاری می‌کند که شما دوست ندارید، بهتر است نسبت به این علایم حساس باشید و حتماً از یک متخصص مشوره بگیرید.

Comments
Loading...